NoSQL Veritabanlarının Sunduğu Avantajlar - Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Tema:
Kayıt
  #1  
Alt 02-09-2022, 01:57:03
AboveShaft adlı üyenin avatarı
Platin Üye
 
İstanbul Şubesi
Üyelik Tarihi: 26-11-2006
Mesajlar: 48.714
Konular: 31464
NoSQL Veritabanlarının Sunduğu Avantajlar

Ongorulemeyen verileri işleme konusunda cok etkili olan ve genellikle cok yuksek sorgu hızları sunan NoSQL veritabanları, BT profesyonellerinin ve geliştiricilerin surekli genişleyen veri turu ve modeli ceşitliliğini yonetmesine yardımcı olur. Mevcut NoSQL iş yukleri icin de sorunsuz veritabanı gecişi sunarlar.

Ceviklik ile geliştirin​Planlanmayan durumlara yanıt verebilme ozelliği ile, NoSQL veritabanları sık gercekleşen yazılım yayınlama dongulerinin ihtiyaclarını karşılar ve daha hızlı ve cevik uygulama geliştirme icin uygundur.

Verileri esneklik ile işleyin​NoSQL, veri gereksinimlerine uyum sağlamak amacıyla şemayı ve sorguları değiştirmek icin geliştiricilere daha fazla ozgurluk, hız ve esneklik tanır. Toplama olarak depolanan bilgiler, onceden şema tasarımı oluşturma gereksinimi olmadan hızlı yinelemeli geliştirmelerin yapılmasını kolaylaştırır.

Herhangi bir olcekte calışın​NoSQL veritabanları, olceği yatay olarak “genişletme” ozelliği ile ilgi cekici operasyonel avantajlar ve tasarruf fırsatları sunabilir veya yukseltme gerekliliği olmadan daha ucuz sunucular ekleme olanağı tanıyabilir. NoSQL veritabanları, daha fazla veri işleyecek veya tek bir buyuk veritabanını yuksek olcude dağıtılabilir sunucu kumelerinde saklayacak şekilde olceklendirilebilir.
Alıntı ile Cevapla

Tag Ekle
avantajlar, bir, daha, esneklik, fazla, hızlı, için, ile, nosql, olarak, olmadan, ozelliği, veri, veritabanları, veya

Seçenekler


İletişim