Samsung Dijital Goruntuleme ’nin Vizyonunu Acıkladı - Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Tema:
Kayıt
  #1  
Alt 24-09-2023, 14:10:29
Guest adlı üyenin avatarı
Yarbay
 
Yurtdışı Şubesi
Üyelik Tarihi: 09-08-2021
Mesajlar: 9.781
Konular: 1465002
Samsung Dijital Goruntuleme ’nin Vizyonunu Acıkladı


Samsung global kamera pazarında cığır acacak yenilikci, yeni fotoğraf makinesi ve video kamera modellerini tanıttı


IFA - BERLIN, Almanya – 2 Eylul 2010 - Dijital medya teknolojisi alanında dunyanın lider teknoloji firmalarından olan Samsung Electronics Co., Ltd, şirketin 2012 senesine kadar pazardaki en buyuk uc oyuncudan biri olma hedefini destekleyen en son, yenilikci dijital goruntuleme urunlerini tanıttı. Bu son urunler Samsung ’un tuketicileri dijital goruntuleme teknolojisi aracılığıyla her ana bağlama vizyonunu hayata geciriyor.

Samsung gectiğimiz aylarda şirketin gelişmiş teknoloji alanındaki uzmanlığı ve araştırma ve geliştirmeye yonelik yatırımlarından guc alarak geliştirilen bir dizi yenilikci teknoloji ile dijital goruntuleme alanındaki konumunu pekiştirmeye devam etti. Samsung ’un en onemli yenilikci teknolojileri ile geliştirdiği urunler arasında ST600 ve ST100 modelleri gibi cift ekranlı kompakt dijital fotoğraf makineleri yer alıyor. Bu modeller kullanıcılara kamera onundeki eğlenceyi yakalama fırsatı sunuyor. Cift ekran teknolojisi sadece Samsung ’un geliştirdiği, patenti kendine ait bir teknoloji. Bu teknoloji ilk kez gecen sene ST500 modeli ile pazara sunulmuştu. Teknoloji geliştirilirken Samsung ’un tuketicilerin fotoğraf makinelerinden gercek anlamda ne bekledikleri ve şirketin tuketicilerin bu beklenti ve dileklerini karşılamak icin en iyi teknolojiyi sunabilme konusundaki benzersiz anlayışından ilham alındı.

Samsung ayrıca IFA ’da yeni, full HD T10 video kamera modelini de tanıtıyor. Full HD ozellikli T10 ’da 20 derece eğik mercek yer alıyor. Sektorde bir ilk olan bu ozellik pazarda mevcut olan standart video kameraların aksine kullanıcıların kollarının ve bileklerinin yorulmamasını sağlıyor ve cekim deneyimlerinden maksimum duzeyde keyif almalarına olanak tanıyor. Bunun yanısıra T10, hareket halindeyken sabit ve hareketli goruntuleri cekmek ve duzenlemek icin de kucuk, parlak 2.7 inclik AMOLED ekranı ile stili yansıtan ve kolay taşınabilir ozelliği ile sunuluyor. Samsung ayrıca kullanıcılara yenilikci bağlantı ozellikleri barındıran yeni E10, ST80 ve PL90 modelleri gibi diğer dijital goruntuleme urunleri aracılığıyla an ’a nasıl bağlanabileceklerini gosteriyor.

Samsung ’un Dijital Gorutuleme İş Birimi Başkanı SangJin Park Mr SangJin Park konuyla ilgili acıklamasında, “Evdeyken ya da hareket halindeyken akıllı ve yaratıcı şekilde yaşamak gunumuz tuketicilerinin yaşamlarının onemli bir parcası ve aynı zamanda da Samsung olarak tuketicilerimize yonelik geliştirdiğimiz vizyonun da bir bolumu. Fotoğraf makinesi kullanıcıların cekim yaparken, cektikleri goruntuleri duzenlerken ve paylaşırken onemli anılarıyla bağlantı kurmalarına olanak sağlayan duygusal bir cihaz. Video kameralar ve fotoğraf makineleri insanları birbirine bağlıyor. Yeni kamera serimizi geliştirirken hem tasarımda hem de kullandığımız yenilikci teknolojilerde insanların gunluk yaşamlarında fotoğraf cekim deneyimlerini nerede ve nasıl yaşamak isteyebileceklerini ve bu deneyimden nasıl keyif alacaklarını gozonune aldık. Tum bu yenilikci urun ve teknolojilerimizi IFA 2010 ’da sergileyeceğiz.” dedi.

Cift Ekranlı Modeller- Samsung ’dan cok ozel urunler

Pazara cok yeni sunulmuş olan ST600 ve ST100, 1.8 inclik devrim yaratacak cift LCD ekran teknolojisini sunuyor. Bu teknoloji kullanıcıların hem kamera onunde hem de arkasında eğlenceği yakalamalarına olanak sağlıyor. 14 megapiksellik sensor de net ve berrak goruntuyu garantiliyor. Bu urunler kullanıcılara kilit ozelliklere tek bir el hareketi ya da kamerayı sallamayla erişme ozelliği ve rahatlığı sunarken, cekilen goruntuleri de kolayca yonetme fırsatı veriyor. Her iki model de dort adet stil yansıtan renk seceneği ile sunuluyor: sıcak pembe, altın rengi, siyah ve mor. Ayrıca her iki model de ince ve zarif kompakt cerceveleri ve metalik hatları ile eğlenceli bir ruhu yanısıtırken, modern fonksiyonları ile de kullanıcılarının fark yaratmalarına olanak sağlıyor.

Yeni cift ekranlı modellerde optik ve dijital goruntu sabitleme ozelliği ile desteklenen ve bu sayede tamamen net goruntuler elde edilmesini sağlayan yuksek kaliteli Schneider KREUZNACH mercek de bulunuyor. ST600 ’da 5X optik zumlu 27mm geniş acılı odak uzaklığı bulunurken, ST100 de dahili 5X optik zum ozelliğine sahip olan ve aynı zamanda da oldukca şık bir tasarımı olan (35mm odak uzaklığı) ilk cift ekranlı fotoğraf makinesi olma ozelliğini taşıyor. Her iki modelde de cekimin yapıldığı ortamdaki renkleri, parlaklığı, hareketi ve cekilen nesneyi analiz eden ve bu unsurlara gore uygun mekan modunu secerek kullanıcının her cekimde mukemmel kalitede fotoğraflar cekmesini sağlayan ortam tanıma teknolojisi gibi yenilikci fonksiyonlar bulunuyor.

Ustun HD kalitesinde video kamera deneyimi

Kompakt dijital video kameraların gelecek nesli olarak nitelenen HMX-T10 model video kamera Samsung ’un yenilikci yonelt ve cek ozelliği fonksiyonu ile full HD cozunurluk teknolojisini iceriyor. Sektorde onculuk yapan HMX-T10 yenilikci 20 derece eğik merceği ile kullanıcıların her tur cekim ortamında, kullanıcıların ozel anlarını bileklerini yormadan yakalamalarına olanak sağlıyor ve mukemmel goruntu kalitesi ile kullanım kolaylığı sunuyor.

HMX-T10 ’un 2.7 inclik dokunmatik LCD ekranı ve sabit ve hareketli goruntuleri 4.7 megapiksel cozunurlukle cekebilme ozelliği kaydetme deneyimini daha da zenginleştiriyor. HMX-T10 ayrıca gelişmiş Arkadan Aydınlatmalı CMOS sensor de iceriyor. Bu sensor geleneksel CMOS sensorlere oranla iki kat daha fazla hassasiyet sunuyor ve Optik Goruntu Sabitleme ozelliği ile de cekilen goruntulerde bulanıklık olmuyor. Bu yenilikci ozellik goruntudeki olası bozulmaları onemli seviyede azaltıyor ve duşuk aydınlatmalı ortamlarda dahi berrak ve net sabit ve hareketli goruntu kaydını sağlıyor.

Ayrıca HMX-E10 model video kameralarda da cok yonlu, 270 derece acılı mercek bulunuyor. Bu mercek kullanıcıların her tur acıdan cekim yapabilmelerine olanak tanıyor. Video kameranın bir diğer ozelliği de dahili USB bağlantı noktası ozelliği. Bu ozellik kullanıcıların video kameralarını doğrudan diledikleri bilgisayara USB kablosu gibi ek bir kabloya gerek kalmadan bağlamalarına ve boylece de onemli anları diledikleriyle nerede olurlarsa olsunlar paylaşmalarına fırsat veriyor. USB bağlantısı aynı zamanda hareket halindeyken şarj aleti olarak da gorev goruyor. Tuketicilerin deneyimlerini daha da zenginleştirmek icin E10 ’un kalbinde yuksek performanslı 1/3.2 inclik CMOS sensoru yer alıyor. Bu sensor etkileyici full HD goruntulerin cekilmesinde etkili oluyor.

Paylaşma Zamanı
Hem PL90 hem de ST80 Samsung ’un dijital goruntuleme dunyasına kablosuz bağlantı ozellikleri getirmeye yonelik calışmalarının birer urunu. 14.2-megapiksellik yonelt ve cek ozellikli ST80 Samsung ’un Wi-Fi bağlantı ozellikli fotoğraf makineleri serisinin bir parcası. Samsung ’un kablosuz teknolojideli liderliğini temsil eden bu modelde Samsung ’un AllShare (DNLA) bağlantı ozelliğinin yanısıra, 3X optik zum, HD cekim ozelliği ve 3.0 inc.genişliğinde dokunmatik ekranı da bulunuyor.

12.2 megapiksellik PL90 dijital fotoğraf makinesi de dahili USB bağlantı ozelliği ile kullanıcıların ek kabloya gerek kalmaksızın cektikleri goruntuleri bilgisayarlarına yuklemelerine olanak sağlıyor. USB bağlantı ozelliği ile kullanıcılar sevdikleriyle diledikleri goruntuleri hızlı ve kolay şekilde paylaşabiliyor. Fotoğraf makinesinin Oto-Kurulum intelli studio yazılımı gibi tak ve oynat ozellikleri ile de tum bilgisayarlara anında erişim mumkun olabiliyor. PL90 ’un yenilikci ozellikleri arasında Samsung ’un yeni Smart Auto ozelliği de yer alıyor. Bu ozellik sayesinde kullanıcılar her tur koşulda en mukemmel kareyi cekebiliyor.

[attachment=0:251vgaq2]ST600_FS1_B_Global.jpg[/attachment:251vgaq2]
Alıntı ile Cevapla

Tag Ekle
Samsung Dijital Goruntuleme ’nin Vizyonunu Acıkladı | Technopat Sosyal

Seçenekler


İletişim