Google News Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır? - Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Tema:
Kayıt
  #1  
Alt 13-09-2023, 14:53:03
Webbaz adlı üyenin avatarı
Üstçavuş
 
Ankara Şubesi
Üyelik Tarihi: 20-07-2023
Mesajlar: 785
Konular: 1
Google News Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bir sitenin Google News kaydının olup olmadığını öğrenmenin basit üç yöntemi bulunmaktadır. İlk iki yöntem başkasına ait sitelerin kaydını sorgulamada aktif olan kullanılan yöntemdir. Diğer yöntem kendimize ait sitenin kaydını sorgulamada en doğru sonucu veren yöntemdir.

1. Yöntem

[Sadece kayıtlı kullanıcılar bağlantıları görebilir. ] adresine giriş yaparak news kaydının olup olmadığını öğrenmek istediğimiz sitenizin ismini yazarak haberler sekmesine tıklıyoruz.
Listelenen sonuçlarda sitenin adresi çıkıyor ve içerikler güncelse sitenin Google News kaydı var demektir.


2. Yöntem

[Sadece kayıtlı kullanıcılar bağlantıları görebilir. ] adresine giriş yaparak Konu, konum ve kaynak ara kısmına site adresini yazarak listelenen sonuçlara göre sitenin news kaydının olup olmadığını sorgulayabiliriz.


3. Yöntem

Sitemizi webmaster toolsa ekledikten sonra [Sadece kayıtlı kullanıcılar bağlantıları görebilir. ] adresi üzerinden kontrol edebiliriz.

Not: Kayıt sorgulaması news kaydının öncesi ve sonrası olarak farklılık gösterebilir. Yapılan son güncellemeyle yeni news kaydı olan siteler haber kaynaklarında sağlıklı olarak görülmemektedir. News sorgulaması yaparken ve news kayıtlı siteden tanıtım yazısı alma düşünceniz varsa çıkan sonuçlarda en son news haber kayıt tarihini baz alarak tanıtım almanız sitenizin SEO'su açısından daha sağlıklı olacaktır.

@[Sadece kayıtlı kullanıcılar bağlantıları görebilir. ];
Alıntı ile Cevapla

Seçenekler


İletişim