Neler yeni

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

admin

Yönetici
Moderatör
İnstagram Karnalık Mod nasıl yapılır? size en basit haliyle açıklayacağız. Öncelikle kullandığınız telefonun işletim sistemi sürümü Android 10 veya İOS 13 olması gerekmektedir. Eğer telefon özellikleriniz bunu karşılıyorsa İnstagram karanlık modu aktif hale getirebilirsiniz.

Uygulamanın güncel olduğundan emin olun ve güncellemeler varsa hepsini tamamlayın. Telefonunuzda “Yerleşik karanlık modu” aktif hale getirin. Böylelikle telefonunuzda koyu bir tema olacak.

İnstagram uygulamasına girdiğiniz zaman uygulamanın’da telefonunuz gibi Karanlık Mod olarak göreceksiniz. Bu koyu tema her uygulamada olmamaktadır, instagram son güncellemesi ile buna izin vermeye başladı.

İnstagram Karanlık Mod Android
İnstagram Karanlık Mod olarak kullanmak isteyen Android akıllı telefon sahipleri işletim sistemini kontrol etmeleri gerekmektedir. Anroid sürümünün 10 olması gerekiyor.

İnstagram Gece Modu Android cihazlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Fakat bazı Anroid telefonlarda bu karanlık mod özelliğinin çalışmadığı tespit edildi. Kısa zaman içerisinde koyu tema her telefon ve modellerde İnstagram uygulamasında kullanılabilir hale gelecektir.

İnstagram Karanlık Mod İOS

İOS işletim sistemli telefon sahipleri İnstagram Karanlık Mod özelliğini kullanabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. İOS 13 güncellemesi yapılan telefonlar yalnızca bu koyu tema özelliğini kullanabilecekler.
Anroid cihazlarda olduğu gibi İOS cihazlarda’da bu özellik çalışmayabiliyor. Fakat ilerleyen zamanlarda her model bu özellikten rahatlıkla yararlanabilecek.