Neler yeni

Internet Explorer'da en iyi 5 eklenti!!!

Disket

Moderatör
Katılım
24 Nis 2019
Mesajlar
1,000
Tepkime puanı
3
Konum
Ankara
Eklenti dendiğinde aklınıza hep Firefox mu geliyor? Öyleyse bu 5 IE9 eklentisine mutlaka göz atın!

Internet Explorer 9, Firefox ve Chrome'un sunduğu büyüklükte bir eklenti kitaplığına sahip değil. Ancak yine de işinizi görecek tam kapsamlı ekelntilerden küçük hızlandırıcı ve bookmarklet'lere faydalı araçlar mevcut. İşte sizler için seçtiğimiz, kaçırmamanız gerektiğini düşündüğümüz Internet Explorer 9 eklentileri.

1. Speckie: Kaçırmamanız gereken eklentilerin başında gelen Speckie, tarayıcınızın doğal bir özelliği gibi çalışan bir yazım denetleyicisi. Kendi varlığını hissettirmeyen eklenti, yanlış yazılan sözcüklere sağ tıkladığınızda onları kolaylıkla düzeltmenizi sağlıyor.

2. Find with Wayback Machine: 1996'dan bu yana web'in 85 milyar sayfalık arşivini tutan siteye bu hızlandırıcı ile çabucak erişebilirsiniz. Çalışmayan bağlantılar artık sorun değil.

3. Readability: Readability, tam bir hızlandırıcıyı desteklemese de oldukça kullanışlı bir bookmarklet. Eklenti ile web sayfasındaki gereksiz detayları kaldırarak onu daha okunabilir bir hale getirebiliyorsunuz (Safari'deki Reader gibi). Aynı eklenti, Safari, Firefox ve Chrome'da da bulunuyor.

4. Wolfram Alpha: Önde gelen tüm tarayıcılarda sunulan Wolfram Alpha, IE9'da tam bir araç çubuğu ve hızlandırıcı olarak sağlanıyor. Eklenti sayesinde Wolfram Alpha'nın içeriğinde web sitesini ziyaret etmeden erişebiliyor, basit sorulardan karmaşık matematik problemlerini çözebiliyorsunuz.

5. Bing Translator: Bu eklenti sayesinde web sayfalarını sadece bir tıklamayla tercüme edebilirsiniz. Eklenti, Bing çeviri hizmetini kullanıyor. Google Translate'i tercih edenler, bu eklentiyi kullanabilirler.
 
Üst