Neler yeni

Tekrar Kullanılan İçerik Nedeni ile Para Kazanmam Kapatıldı Diyenler...

Disket

Moderatör
Katılım
24 Nis 2019
Mesajlar
1,000
Tepkime puanı
3
Konum
Ankara
Merhaba arkadaşlar,

YouTube, 5 Kasım 2018 de bir politika güncellemesi yaptı ve bu bir çok ( Kalite değeri olmayan ) kanalı etkiledi.
"Bu tarz yazılar bulabilirsiniz internette fakat hiç biri benim kadar net yazmaz mesela kalitesiz içeri üretiyorsunuz demek çünkü bizler Türk'üz ve kesinlikle hakliyiz. Şuçu kendimiz de aramayız. Bu yüzden o yazıları bi rkenara bırakın, bu kez kendi mantığınıza uyanı dğil mantıklı olanı uygulayın"

Kimisi için bu durum, eski kanalınız daki videoları yeniden yüklediğiniz için olduğunu söyler. Kısmen doğru fakat eski kanalınızda ki videoyu yüklediniz için değil benzer içereğie farklı bir şey katmadığınız için bu durum ile karşı karşıya kalırsınız. Durumun özeti şu;

Bir içerik buldunuz, size ait değil fakat telif hakkı ile korunan bir içerikte değil. Bu içerie siz bir değer katmadan olduğu gibi yayınlarsanız ( kalite bir iş çıkarmadığınız için ) bu durumu yaşarsınız
Kimisi, kendi sesin kendi görüntün olmalı yoksa para kazanamazsın diyor ama uzaktan yakından ilgisi yok. Oluşturduğun içerik kategorisine özgü olarak ses ve görüntüye ihtiyaç duymayabilir. Bunun zaten hiç mantığı yok değil mi ?
ciddiye dahi almamalısınız bunu iddia eden kişileri...

Yani, olayın özü bu. Oluşturduğunuz yada Kopyladığınız her hangi bir içeriğe siz değer katmaz iseniz "Tekrar Kullanılan İçerik" diye bir mail alırsınız.

İçerik sizin olabilir. Hatta saatler ce kayıt için uğraşmışta olabilirsiniz burada ki olay illa ki videoyu çalmış olman değil, oluşturduğun içerik eğer bir kitleye hitap etmiyor ise "Tekrar Kullanılan İçerik" damgasını yersin.


Örnek verecek olur isem;

(A) Bir makale yayınlıyorum. Bu makaleyi sessiz sedasız sadece yazı ile video oluşturup yayınladım. ( Makale nin her zerresi bana ait yani özgünün dibine vurdum )
(B) Bir makale yayınlıyorum. Bu makaleyi kendim seslendirdim, görüntüm var yada yok mühim değil ama görüntümü de ekledim. Makale içinde bazı yerleri vurgulamak için onu anlatır iken konuya özgü resim yada görüntü getirerek videoya renk kattım. ( Bu makale yi istersen çalmış ol istersen bir kısmını kopyalamış ol )

B de ki örnekte olduğu gibi bir içeriğiniz var ise para kazanmanız kapatılmaz. Tekrar Kullanılan İçerik demez...

Bu durum başınıza gelmedi ise ve yukarıda ki gibi içerik üretiyor iseniz geleck demektir. Tedbirinizi alın...
Bu durum başınıza geldi ise ne yapacaksınız ?

1- Uygun olmayan içerikleri sileceksiniz
2- Başlık ve ön izleme resimlerin de güncelleme yapacaksınız. 100K üzeri videoların başlıkları ile oynamayın... ( bu, tekrar incelendiğin de kanalda büyük bir çalışma yapıldığını gösterecek )
3- Kapak ve profil resminiz kalitesiz ise bunları da güncelleyin.

Bu işlemleri kaç günde yaparsanız yapın, tekrar başvurma hakkınız kaç günde tekrar aktif olur ise olsun siz 1-1,5 ay sonra başvuru yapın öyle hemen açılır açılmaz yapmayın.

Yukarıda saydığım şeyleri tek başınıza yapamıyorsanız veya YouTube devamlı RED ediyor ise ( kanalınız ve sizin YouTube bilginize bağlı ) benim ile iş ortaklığı anlaşması yaparak bu yükü üzerinizden atabilirsiniz.

Umuyorum bu konudan sonra hala bu tarz başlıklar da konu açılmaz. Düşüncelerinizi ve sorularınızı bu başlık altın da beni etiketleyerek yada alıntı yaparak belirtebilirsiniz.
 
Üst